Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     7 stycznia br. na zamku suskim miał miejsce niezwykły koncert. Po raz drugi nasze miasto gościło zespoły z różnych regionów Federacji Rosyjskiej. Z Moskwy przyjechały: zespół choreograficzny "Santa Lucia", zespół instrumentalny "Retro", zespół taneczny "Ornament" oraz "Kalinka" z Moskiewskiego Centrum Narodowej Kultury, z miasta Elista w Kałmuckiej Republice Autonomicznej: zespół "Kalakolczik" i chór oraz zespół "Szansa" z miasta Władymir. Wykonawcy w wieku od kilku do kilkunastu lat zaprezentowali w swych programach niezwykle wysoki poziom artystyczny, pokazując jednocześnie bogactwo i różnorodność kulturową wielu regionów Rosji. Młodzi artyści spotkali się z gorącym przyjęciem suskiej publiczności

Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, Biuro Podróży "Polan Travel" z Bielska-Białej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Suchej Beskidzkiej. Dzieci otrzymały statuetki i dyplomy. Samorząd Studencki WSTiE przygotował dla młodych wykonawców słodkie upominki.