Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

 

Rekreacja pod Babią Górą czyli…studenci w akcji

 

Niezapomniany wyjazd rekreacyjno-integracyjny do Zawoi odbył się w sobotę 17 listopada. Postanowiliśmy aktywnie spędzić czas, dlatego głównym celem wycieczki była gra w paintball. Umówiliśmy się o godzinie 10.00 przy domu towarowym „Juhas” w Suchej Beskidzkiej, a stamtąd, w 29-osobowej grupie,  wyruszyliśmy samochodami przez Stryszawę pod Babią Górę.

 

Na miejsce dotarliśmy po około 40 minutach. Po drodze, przejeżdżając przez Przysłop, mieliśmy okazję podziwiać piękną panoramę Beskidów z doskonale widoczną na pierwszym planie królową tego pasma. Widoczność była bardzo dobra dzięki sprzyjającej nam od rana dobrej pogodzie. Samochody zostawiliśmy na parkingu przy głównej drodze i udaliśmy się spacerkiem w stronę terenu do gry oddalonego o około pół kilometra.

 

Po przybyciu na miejsce podzieliliśmy się na cztery zespoły. Dwie pierwsze drużyny, po zapoznaniu się z regulaminem i ogólnymi zasadami, rozpoczęły rozgrywkę. Teren gry mieści się w lesie. Znajduje się tam oryginalny bunkier z czasów II wojny światowej a także liczne osłony i wieżyczki wykonane z drewna. Wszystko to razem tworzy niezwykły klimat. Graliśmy według różnych scenariuszy, a nad naszym bezpieczeństwem cały czas czuwał właściciel obiektu. Po około godzinie nastąpiła zmiana drużyn i cała zabawa rozpoczęła się od nowa. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na druga stronę. Wszyscy wyśmienicie się bawili.

 

Czas przy zabawie niestety szybko minął i musieliśmy wracać do Suchej. Powrót przebiegł sprawnie i około godziny 15.00 byliśmy już z powrotem. Wyjazd tak się wszystkim spodobał, że postanowiliśmy go powtórzyć na wiosnę.

 

Przewodnicząca sekcji turystycznej WSTiE

 

Bożena Truszkowska