"I like world" – pozdrowienia z praktyk

Praktyki zawodowe, które musi odbyć każdy student, to ważny element kształcenia, gdyż wiąże się ze zdobyciem cennego doświadczenia, przydatnego w przyszłości. Dostanie się na dobrą praktykę jest porównywalne do znalezienia dobrej pracy, ale o to nie martwi się młodzież z naszej uczelni. Tu każdy ma zagwarantowany wyjazd i co roku sprawdza przygotowaną ofertę najlepszych pracodawców. Jest w czym wybierać, gdyż młodzież ma do dyspozycji kilkaset miejsc pracy w firmach w Europie i poza jej granicami. To jednocześnie znakomita okazja, by poznać niezwykle atrakcyjne miejsca: Wyspy Kanaryjskie, Majorkę, Cypr, Ibizę, Maltę, Egipt,Turcję, Włochy, Francję, Niemcy, Wielką Brytanię czy Irlandię.

Akademicki Biuro Karier codziennie odbiera maile, w których można m.in. przeczytać: Jesteśmy z praktyk bardzo zadowolone – praca daje nam dużo satysfakcji, współpracownicy są mili, zakwaterowanie i wyżywienie – bez zarzutów, a Cypr – przepiękny. Zamierzamy stanąć na wysokości zadania, aby utrzymać opinię o Polakach jako dobrych pracownikach. Mamy również w planach zwiedzanie tej przecudnej wyspy, która jeszcze długo będzie naszym domem – napisały Anna i Beata, które odbywają praktyki na Cyprze.

Dzięki wyjazdom studenci mają niezwykłą okazję podniesienia swoich kwalifikacji językowych, poznania nowych kultur, zwiedzenia ciekawych zakątków świata. Łukasz i Tomek, którzy pracują na Ibizie, piszą: Temperatura rośnie, turystów przybywa a praca coraz ciekawsza – tak rozpędza się sezon na hiszpańskiej wyspie! Każdego dnia spotkać można coraz to nowych turystów z naprawdę egzotycznych krajów: z Australii, Indii, Chin, RPA czy Brazylii! Kontakt z nimi jest możliwy dzięki znajomości języków – hiszpańskiego i angielskiego. Radość i optymizm, jakim napawa nas każdorazowy kontakt z nowymi ludźmi, pozwala cieszyć się i korzystać z uroków tegorocznych praktyk!

Planowanie praktyk jest jedną z tych rzeczy, która uprzyjemnia codzienność roku akademickiego. Ważne jest miejsce i cel, ale też ważni są ludzie, z którymi się wyjeżdża.

Na Wyspy Kanaryjskie polecieli studenci w kilkuosobowych grupach, m.in. Piotr, Jakub, Kasia i Lucyna, którzy donoszą: Hotel, tak jak przypuszczaliśmy i widzieliśmy na zdjęciach, jest przepiękny, a pejzaże Gran Canarii są po prostu bajeczne. Otrzymaliśmy pokoje z pełnym wyposażeniem jak goście hotelowi i zostaliśmy obdarzeni dużym kredytem zaufania, gdyż zaraz po przyjeździe samodzielnie wykonujemy większość obowiązków.

Studenci naszej uczelni przeżywają niezapomniane wakacje: chłoną najpiękniejsze pejzaże, zwiedzają wyjątkowe miejsca, kolekcjonują przeżycia, do których będą wracać w kolejnym roku akademickim. Na Facebooku na bieżąco zamieszczają wpisy z pozdrowieniami:

Uliczki rozbrzmiewające melodyjnymi dźwiękami, uwiecznianie autoportretów na płótnie, przejażdżki bryczkami, dzięki którym można się poczuć jak księżniczka, warkoczyki zaplatane na włosach zachwyconych dziewczynek. To tylko niektóre z atrakcji, jakie można spotkać w każdym zakątku urokliwej Majorki – napisała Joanna.

Gorące pozdrowienia z Granady. Za mną Alhambra – miejsce które trzeba odwiedzić będąc w Andaluzji! Hiszpańskie powiedzenie mówi "Quien no haada, no ha visto nada" (Kto nie widział Granady, nic nie widział.) 3 tygodnie w Hiszpanii minęły bardzo przyjemnie i szybko. (Edyta)

Serdeczne, słoneczne, upalne, morskie, włoskie, pachnące mozzarellą, oliwkami, cytrynami i winem... zakochane i słodkie jak morele:) pozdrowienia z Sorrento ślą: Maria, Elżbieta, Ania i Marzena

Praktyki w WSTiE są doświadczeniem, które procentuje i pozwala na ponowny wyjazd za granicę, dłuższy staż po studiach, a nawet pracę w polskim przedstawicielstwie firmy. Dodatkowo praktyki przynoszą korzyści niematerialne …bajeczne pejzaże Wysp Kanaryjskich, najlepsze włoskie lody na świecie, czyste plaże na greckiej Zakynthos, hiszpańskie świętowanie sukcesu piłkarzy na EURO 2012 – to przeżycia, o których można przeczytać w sprawozdaniach studentów.

Jeśli chcesz się przekonać, gdzie w tym roku nasi studenci odbywają zagraniczne praktyki wejdź na naszą stronę facebookową (Facebook-WSTiE) i wraz z nimi prześlij pozdrowienia całemu światu. Już wkrótce i ty powiesz tak jak oni: „I like world”.